Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1422

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Kim jesteśmy – Sopocka Grupa

Kim jesteśmy

"Sama wiedza to za mało, musi ona jeszcze znaleźć zastosowanie" - J.W.Goethe

Sopocka Grupa Szkoleniowo-Doradcza wyznacza innowacyjne standardy szkoleniowe i coachingowe od przeszło dwóch dekad. Od początku swojego istnienia kreuje, wdraża i wzmacnia nową mentalność i skuteczność w kluczowych dla nas obszarach: sprzedaży, zarządzania oraz zarządzania wartością sprzedażową zespołów sprzedażowych. Domeną „Sopockiej” jest przede wszystkim poszerzenie perspektywy sprzedażowej (tzw. bright side of business, BSB), praca na postawach i przekonaniach w procesie korporacyjnej lub osobistej zmiany (tzw. transbusiness challange mode, TCM) dla poziomów zarządczych: zarządczym, operacyjnym, strategicznego, operacyjnego i wykonawczego oraz szeroko pojęty rozwój kompetencyjny (Business Skills Development).

 

Dorota Jakowlew –  Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego.

Jako trener, coach, i wykładowca pracuje od ponad 20 lat.
Założycielka i właściciel Sopockiej Grupy Szkoleniowo-Doradczej.

Jest certyfikowanym coachem i terapeutą podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach – Ukończyła I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach pod kierunkiem Luisa Alarcona Ariasa. Brała udział licencjonowanym kursie psychoterapii – podejście psychodynamiczne – pod kierunkiem profesora Jerzego Aleksandrowicza w Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Posiada bogate doświadczenie i praktykę w pracy z ludźmi, zarówno zespołowej, jak i pracy indywidualnej – pełniąc rolę trenera, coacha, superwizora. Doświadczenie to zdobywała pracując jako wykładowca, trener, coach, ale również praktyk w obszarze zarzadzania, pełniąc między innym funkcję Dyrektora Zarządzającego ds. Strategii Personalnej oraz Szefa Zespołu Doradców Zarządu w instytucjach finansowych. Pracowała jako wykładowca Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Poznaniu oraz Gdańskiej Akademii Bankowej, przy Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową. Na Wydziale Zarządzania w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, prowadzi autorski program studiów podyplomowych z obszaru Coachingu Skoncentrowanego na Poszukiwaniu Rozwiązań.

Specjalizuje się w prowadzeniu, warsztatów szkoleniowych, oraz indywidualnych sesji coachingowych w obszarach : Sprzedaży Relacyjnej – w oparciu o podejście do Sprzedaży Skoncentrowanej na Poszukiwaniu Rozwiązań /SSR/, Zarządzania zespołem – w tym szczególnie Zarządzaniem wartością sprzedażową Zespołów sprzedażowych, Zarządzania wizerunkiem – Personal Branding, dla poziomów zarządczych – strategicznego, operacyjnego oraz wykonawczego. Unikalne i inspirujące metody pracy, które wykorzystuje, prowadząc warsztaty oraz indywidualne sesje coachingowe sprawiają, że Klienci nie tylko poszerzają swoją perspektywę, w kierunku budowania preferowanej przyszłości, ale przede wszystkim doświadczają jej podczas bardzo praktycznych, warsztatów, podwyższających poziom ich kompetencji w obszarach wiedzy, umiejętności oraz postaw i przekonań.

Sopocka Grupa Szkoleniowo-Doradcza s.c. Swoją pracę opiera na fundamentalnych założeniach Podejścia Zorientowanego na Poszukiwanie Rozwiązań :
Jeżeli coś działa – rób tego więcej
Jeżeli coś nie działa – zmień to, zacznij robić coś innego
Życie jest proste – nie komplikuj
Zamiast pogłębionej pracy na dysfunkcjach i ich ciągłej, analizie, koncentruje się na poszerzaniu perspektywy swoich Klientów, w kierunku szukania alternatywnych rozwiązań i pomysłów na nowe lepsze zachowania – w miejsce tych, które nie działają. Wysoko cenionym przez Klientów obszarem Jej aktywności zawodowej, jest praca szkoleniowa oraz praca indywidualna – coachingowa w obszarze Relacyjnej Sprzedaży Skoncentrowanej na Poszukiwaniu Rozwiązań /SSR/ oraz Zarządzania wartością sprzedażową Pracowników odpowiedzialnych za sprzedaż. Wykorzystując autorskie podejście do kompetencyjnego rozwoju ludzi, z sukcesami stosuje innowacyjne metody wzmacniania konkretnych umiejętności i zachowań Liderów/szefów zespołów sprzedażowych, zapraszając ich do upraszczania rzeczywistości i łatwiejszego poruszanie się w świecie swoich Klientów i podległych Pracowników.

 

 

Natalia Zajder – współzałożyciel, wspólnik, co-moderator projektów. Absolwentka wydziału Nauk Prawnych oraz studentka Psychologii na SWPS w Sopocie. W „Sopockiej” odpowiada za obszar administracyjno-prawny oraz kontakty z Klientami, zarówno te na szczeblu krajowym, jak i transgranicznym. Jej „specjalnością” są coachingi biznesowe dla Klientów anglo- oraz niemiecko-języcznych.

ul. Neptuna 7

83-010 Straszyn

djakowlew@sopockagrupa.pl

(48) 608-085-611

Dorota Jakowlew, właściciel

(48) 608-085-605

Natalia Zajder, właściciel